ברית בזמן מלחמה

חס ושלום ולא עלינו, אבל לפעמים צריך לחגוג ברית מילה בזמן מלחמה, נפילת טילים או מצב חירום אחר. אחרי האושר של לידה בריאה, אמור להגיע אושר נוסף, עם חגיגת ברית המילה. אך איך בדיוק עושים את זה בזמן מלחמה?

מאת: רוני נאור

אך יש אירועים שאי אפשר לדלג עליהם, כמו למשל: ברית מילה.

אותן אמהות שמצאו עצמן בחדר לידה כשתינוקן הגיח לאוויר העולם מלווה בנפילת קטיושות, על רקע פס קול של אזעקות, בטח מאושרות מאוד.
ואחרי האושר אמור להגיע אושר נוסף, עם חגיגת ברית המילה. אך איך בדיוק עושים את זה בזמן מלחמה?

לא, לא, ברור שלחתוך נשאר לחתוך גם בזמן מלחמה, אבל התנאים של המצווה הם שהופכים לקריטיים.

מאז התחילה הלוחמה בלבנון והאזור הצפוני הפך לזרוע בורות מנפילות של קטיושות, העניינים באזור נעצרו והמצב משפיע על התושבים שמרביתם עזבו לשהייה באזור המרכז ודרום הארץ. מגשי אירוח בצפון

אך יש אירועים שהם מהותנו ועליהם אי אפשר לוותר, ביניהם עולה נושא ברית המילה. מרבית ההורים מצפים ליום בו יחגגו עם הקרובים והאהובים עליהם את הולדת בנם,  כשהתכנון היה לקיים את האירוע באולם או גן אירועים, מה שלא מתאפשר בזמן ההחמרה במצב הביטחוני.

עם זאת זה לא כל כך מפתיע, אבל מסתבר שבימים אלה ישנם בעלי שמחה כאלה שלא נכנעו למטח החששות, שהביאו הקטיושות.
הם נשארו בבתיהם אשר בישובים הצפוניים וערכו את טקסי הברית, אמנם  במקלטים או בחדרים ממוגנים ולא באולמות, אבל ערכו.

ואולי יש משהו שמח יותר בקיום ברית מילה בימים טרופים שכאלה, מאשר בימים שקטים יותר. שהרי, קיום המצווה, שמהותה משייכת אותנו לעם הזה, הופכת לתמצית הכי המרוכזת שלנו בדיוק בימים כאלה.

אז איפה אפשר לארגן את האירוע הזה שמקבל אופי של אירוע בזק, תחת איומי המתחילות ב-ק' ונופלות מהשמים?
אין יותר מדי אופציות: מרחב מוגן או מקלט.

אם כן, בין הקריטריונים לבחירת המקום אמורים להיות גם עמידה של המקלט או המרחב המוגן בתקנות פיקוד העורף, מספיק מקום לכל המוזמנים שאמורים להגיע, מקלט טלביזיה בהישג אוזן ועין (כדי להתעדכן בנעשה באזור במהלך האירוע) ושיהיה נעים לשהייה עד כמה שניתן.
אחרי שנבחר הלוקיישן (למרות שלא מדובר בגן אירועים או אולם) אפשר להיות יצירתיים ולגרום לאותו מרחב מוגן או מקלט להיראות ידידותי במסגרת ההכנות לאירוע.

ומה בנוגע לאורחים?
אותם מוזמנים שהיו מגיעים מכל רחבי האזור והארץ לשמוח בשמחת הורי הנולד, למלא את האולם או הגן בנוכחותם ולמלא את פיהם במטעמים, כנראה לא יגיעו בהמוניהם הפעם.
כנראה שרק הקרובים קרובים יתאמצו ויגיעו אל מקלט האירוע. אך חשוב לזכור שלמרות שהיקפי האירוע הצטמצמו, היקפי השמחה עדיין גואים ועצומים.

אם רוצים גם מוסיקה, שירה וריקודים, מיותר לציין שיש לשמור על ווליום סביר שיאפשר האזנה למתרחש בחוץ, כדי לא לפספס שום אזעקה.

ומה עם מוהל? מסתבר שמאחר וברית המילה נחשבת לאחת המצוות החשובות ביותר, יהיה קל במיוחד למצוא מוהל גם בתקופת המלחמה: ראש עיריית טירת הכרמל, אריה פרג'ון, למשל שימש כמוהל במספר בריתות מתחילת המלחמה, תחת המוטו שחייבים להמשיך בחיים, כשהתנאי שלו לביצוע הברית הוא קיום האירוע במרחב מוגן או במקלט.

מוהל נוסף שמגיע לקיים את המצווה בימים אלו אמר "אנחנו לא עם פחדן. מדובר במצווה חשובה שמשפחות מבקשות לקיים. אמנם יש לא מעט משפחות שעברו לישובים דרומיים יותר, הרחק מקו העימות ומאש החיזבאללה, לקיים שם את המצווה, אך עדיין יש כאלה שבחרו להישאר בביתם ולקיים את האירוע במרחב מוגן".

ומה אם מגיעה שעת חירום של אזעקת אמת באמצע המצווה?
אם כן, בשעת אזעקה מומלץ לתת לתינוק קצת יין וזה די מרגיע ואם לא התינוק הוא מקור האזעקה, רצוי להתרחק מחלונות ופתחים למרכז החדר.

צריך רק לקוות שלא תנחת קטיושה בסמוך בדיוק ברגע הקריטי ואז המוהל יפספס ויחתוך יותר מדי...

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>